Referencie

Z referencií našich klientov vyberáme …


Janka Teťáková

Bola som prvá pacientka vo VIKOMe ktorá podstúpila operáciu katarakty najmodernejšou metódou, pomocou femtosekundového lasera. Pani primárka má veľmi šikovné ručičky. Počas operácie som necítila žiadnu bolesť, operácia prebehla rýchlo. Na druhý deň som mohla čítať aj malé písmenká.Vrelo odporúčam, lebo oči sú základ celého tela. Nikdy som neverila, že môžem niekedy až tak dobre vidieť.

pani Janka Teťáková


Doc. Ing. Jozef Klučka, PhD.

Dobrý deň,
absolvoval som u Vás očnú operáciu. Vďaka Bohu a Vašim zamestnancom operáciou sa mi upravil zrak. Chcem sa poďakovať operujúcej lekárke a ostatným zamestnancom za výbornú prácu.

S pozdravom Doc. Ing. Jozef Klučka, PhD., Rajec


Mgr. Vlasta Určíková

Vážená p. primárka MUDr Mária Molnárová,
dovoľte mi poďakovať sa Vám a celému Vášmu tímu polikliniky Vicom Žilina za úspešnú operáciu sivého zákalu. Vidím veľmi dobre do blízka aj na diaľku, môžem ďalej šoférovať moje malé autíčko, ako aj čítať knihy a vyšívať krížikové obrázky. Na klinike som sa cítila veľmi dobre. Ďakujem Vám, ako aj všetkým lekárkam a sestrám za vysoko odbornú medicínsku starostlivosť, ako aj za úžasný ľudský prístup. Ešte raz veľká vďaka za život bez okuliarov. Budem vás odporúčať aj svojim priateľom a známym.

Vaša vďačná pacientka Mgr. Vlasta Uríčková


MUDr. Ľudmila Bosíková

V máji 2013 som podstúpila vo Vašom očnom centre operáciu excimerovým laserom na odstránenie refrakčnej chyby očí. Som veľmi spokojná s výsledkom operácie, ale aj s celkovým prístupom a starostlivostou pred, počas výkonu a následne aj v pooperačnom období. Ďakujem celému tímu odborníkov a odporúčam Vaše zdravotnícke zariadenie aj ostatným pacientom.


Emília Svinčáková

Táto vďaka patrí 1. Žilinskému očnému centru VIKOM, kde vlastne začína tento príbeh s mojim zrakom. Od malička som mala problémy s očami, nosila som okuliare, tak som si dala kontaktné šošovky. Šošovky boli náročné ako na obsluhu, tak na financie. Moja dcéra mala tiež šošovky. Dala si spraviť operáciu laserom, ktorá bola bez problémov a teraz je spokojná. Raz, keď som bola s ňou na kontrole, informovala som sa, ako by to bolo s operáciou v mojom prípade. Lebo moja očná lekárka mi to neodporúčala. Tvrdila, že je to moc riskantné, že môžem stratiť zrak úplne. Až keď som dostala šedý zákal a prestávala som vidieť, rozhodla som sa zveriť svoj zrak očnému centru – VIKOM. Kde mi MUDr.Ďuranová poradila implantáciu multifokálnych šošoviek. Operácia sa vydarila. Vďaka implantátom a šikovnosti pani doktorky Ďuranovej a jej tímu sú desiatky dioptrií a šedý zákal minulosťou. A ja dobre vidím nielen do diaľky, ale aj do blízka.

Touto cestou by som sa chcela poďakovať celému oddeleniu VIKOM za návrat môjho zdravia, môjho zraku.


Zlatica Bednárová

Chcem sa poďakovať centru Vikom za profesionálne odvedenú prácu a ľudský prístup pri mojej operácii metódou LASIK, za pooperačnú starostlivosť celému kolektívu, veľké poďakovanie za úžasný pohľad na svet bez okuliarov, ktoré mi otravovali život 23 rokov pri športe, práci./Mala som dioptrie 5,00/. Každému odporúčam, aby sa nebál a neváhal tak dlho ako ja a neodkladal túto operáciu. Ja som sa konečne odhodlala a neľutujem. Prajem celému kolektívu veľa úspechov a spokojných pacientov.


Mária Slobodníková

Chcela by som vyjadriť vďaku a spokojnosť celému tímu pracovníkov 1. Očného centra Vikom s.r.o. Žilina. Volám sa Mária Slobodníková, mám 39 rokov. Trpela som krátkozrakosťou a astigmatizmom. Keďže som mala veľký rozdiel dioptrií medzi ľavým a pravým okom, okuliare mi nekorigovali zrak tak ako to bolo potrebné. Už dlhší čas som uvažovala nad operáciou očí a v júni 2013 sa mi tento sen splnil. Do ľavého oka mi bola implantovaná vnútroočná šošovka ICL a pravé oko bolo odoperované eximerovým laserom ALLEGRETTO WAVE metódou PRK. Zatiaľ som iba pár dní po zákroku, ale už teraz môžem povedať, že vďaka lekárom a sestričkám z Vikomu sa kvalita môjho života výrazne zmenila. Bola som veľmi spokojná s profesionalitou všetkých pracovníkov, ich ľudským a milým prístupom k pacientom.


Juraj Poláček

S operáciou som bol veľmi spokojný, prebehla rýchlo bezbolestne. Pri operácií ma podporoval aj milý personál. Po operácii som videl hneď a zrak sa mi postupne vylepšoval. Zrak sa mi zlepšil o 100%. Operácia nebolela a hojenie tiež prebiehalo bezbolestne. Tak odporúčam tento typ operácie.


Anna Babulová

Dovoľte mi, aby som sa poďakovala kolektívu lekárok a zdravotných sestričiek z očného centra Vikom s.r.o. Žilina. Volám sa Anna Babulová, mám 62 rokov. Viac ako 40 rokov som nosila okuliare pre krátkozrakosť. Za posledný rok sa mi začal zrak postupne zhoršovať pre vznik šedého zákalu, až dosiahli hodnoty na jednom oku + 6 dioptrií a na druhom + 3 dioptrie a zistili mi aj zvýšený očný tlak. Začiatkom tohto roku (2013) som sa podrobila operácii šedého zákalu na obidvoch očiach v tomto centre. Boli mi implantované vnútro očné multifokálne šošovky AcrySoft IQ ReStor. Operácie previedla MUDr. Mária Ďuranová na takej profesionálnej úrovni, že dnes už vôbec nepotrebujem okuliare do diaľky, na strednú vzdialenosť ani do blízka. Nerobí mi problém ani vedenie motorového vozidla v noci. Nakoľko tieto šošovky poisťovňa neprepláca, bola to finančne náročnejšia investícia, ale asi najlepšia v živote. Pani doktorka Ďuranová, ale nielen ona, aj pani doktorka Miroslava Zelníková máte k pacientom veľmi ľudský prístup. Dobrú atmosféru v tomto centre vytvára aj vynikajúci kolektív zdravotných sestričiek. Ste skutočné profesionálky vo svojom odbore. Vytvorili ste mi nádherný pohľad na svet, za čo vám všetkým patrí veľká vďaka. Budem mať na vás len krásne spomienky.

S pozdravom, Anna Babulová


Martin Bajčičák

Keďže som profesionálny športovec v behu na lyžiach a nemohol som používať okuliare počas súťaží, používal som 14 rokov kontaktné šošovky, bohužiaľ dosť často sa mi stávalo, že pri dlhšom nosení ma pálili oči a sčervenali mi, dokonca zopár krát sa mi stalo počas pretekov, že mi kontaktná šošovka vypadla z oka. Možným riešením bola laserová operácia, ktorej som sa dosť bál, preto som s takou variantou dosť dlho váhal. Na základe dobrých referencii som sa nakoniec rozhodol pre laserovú operáciu v 1.žilinskom očnom centre VIKOM. Teraz po troch rokoch od operácie, môžem zodpovedne povedať, že sa mi zlepšila kvalita života či už po súkromnej alebo profesionálnej stránke a fungujem už bez akýchkoľvek okuliarov a kontaktných šošoviek a hlavne ráno nemusím naslepo hľadať okuliare po celom byte 🙂 Takže odporúčam takúto operáciu každému. Ináč nosil som okuliare -3,5 dioptrie.

S pozdravom Martin Bajčičák


Zuzana Dubovcová

Svoje oči si v 1. žilinskom očnom centre nechala operovať aj jedna z finalistiek Miss University 2009 Zuzana Dubovcová. Miss University je celoslovenská súťaž, kde sa hodnotí nielen krása finalistiek, ale aj ich inteligencia a šarm. Zúčastňujú sa jej dievčatá študujúce na vysokých školách.

Zuzana zanecháva tento odkaz personálu 1. žilinského očného centra a všetkým nerozhodným pacientom: „Ďakujem Vám za môj nový pohľad na svet 🙂 odporúčam !“

Zuzana Dubovcová


Jana Pivková

Do žilinského očného centra VIKOM som prvýkrát vstúpila približne pred rokom, kedy som absolvovala operáciu excimerovým laserom. Pre túto operáciu som sa rozhodla z toho dôvodu, že som sa konečne chcela zbaviť okuliarov, ktoré som nosila niekoľko rokov. Ako asi väčšina z nás, ktorí sa pre tento zákrok rozhodli, ani mňa neobišiel strach a obava z toho, či operácia dobre dopadne. Teraz však môžem s istotou povedať, že operácia prebehla veľmi rýchlo a bez žiadnych komplikácií. Výsledok, na ktorý som netrpezlivo čakala, sa konečne dostavil. Môžem skonštatovať, že život bez okuliarov je oveľa krajší a hlavne jednoduchší. Vďaka patrí predovšetkým pani primárke a celému kolektívu za ich vysoko odbornú medicínsku a ľudskú starostlivosť!

S pozdravom Jana Pivková


Pavel Baďo

Na operácii som bol 6.12. 2004. Život s okuliarmi, keď máte 7,5 a 7 dioptrií a chcete aj trochu športovať, je zložitý. I keď bolesť po operácií trvala zhruba 24 hodín, môžem dnes povedať, že to určite stálo za to. Konečne môžem realizovať všetky športy a už vidím, kde som a s kým hrám. Ak by sa mi v budúcnosti zrak pohoršil, určite by som uvažoval nad opätovnou operáciou v 1. Žilinskom očnom centre.

Pavel Baďo


Eva Garajová

Zdravotná sestra 1. žilinského očného centra po 3 rokoch práce a odsledovaní viac ako tisíc operovaných očí si sama priala operáciu.

Touto cestou by som sa chcela poďakovať kolektívu Očného centra, za skvelo odvedenú prácu. Absolvovala som vo Vašom centre pred štyrmi rokmi operáciu excimerovým laserom. Dlho som váhala, ale dnes môžem povedať nečakajte ani deň a choďte do toho – Váš život sa úplne zmení. Zbytočne neinvestujte do okuliarov a kontaktných šošoviek ale našetrite si a bežte na laser. Život bez okuliarov je úžasný.

Ešte raz ďakujem, Eva Garajová


Dominika Garajová

Chcela by som prihovoriť ku všetkým, ktorí váhajú pri rozhodnutí, čí podstúpiť operáciu excimerovým laserom. Absolvovala som ju približne pred rokom v 1.žilinskom očnom centre. Ja som nosila okuliare asi desať rokov, a poviem Vám, užila som si s nimi viac než dosť. Veď ktoré dieťa sa teší z toho, keď si musí pri lyžovaní, daždi či hmle stále utierať okuliare. To ani nehovorím o chodení na kúpaliská …

Ďakuje spokojná pacientka Dominika G.


Radoslav Zima

O operáci krátkozrakosti som už vedel dosť davno, ale nevedel som sa na ňu odhodlať. Bol som profesionálny športovec a musel som nosiť kontaktné šošovky, čo bolo dosť otravné a ani finančne to nevychádzalo lacno. Keď ste krátkozraký, máte možnosť nosiť okuliare, šošovky, alebo po laserovej operácii môžete mať za pár sekúnd stopercentný zrak. Ja som sa rozhodol ísť na laserovú operáciu v apríli 2007 na základe dobrých referencií do 1.žilinského očného centra VIKOM, kde som bol mimoriadne spokojný s prístupom a profesionalitou zdravotného personálu, taktiež s veľmi sympatickým prostredím. Operácia bola veľmi rýchla a bez komplikácií. Hneď po operácii som mal z dioptrií -6 zrak na 100%, čo bol naozaj skvelý pocit. Ako aj zo začiatku, keď som si na to zvykal, bol úžasný pocit každé ráno zrazu perfektne vidieť bez otravného vkladania si šošoviek, či šmátrania po okuliaroch. Z piatkov 13-teho mávajú poverčiví strach, ale mne piatok 13 apríla 2007 neskutočne zmenil život…:-) Teraz som už 4 a pol roka po operácií a každému to odporúčam, naozaj nie je nad čím rozmýšlať. Poznám viac ľudí, ktorí sa dali operovať práve vo VIKOME a všetci majú rovnako veľmi pozitívne skúsenosti.

S pozdravom Radoslav Zima


Jana Kavecká

Absolvovala som operáciu katarakty na pravom i ľavom oku s náhradou vnútroočnej šošovky typu LENTIS Mplus, čo umožňuje prirodzené videnie na diaľku, do blízka i na strednú vzdialenosť asi pred rokom. A samozrejme neľutujem. Netreba rozmýšľať a ísť do toho. Samotná operácia je bezbolestná a rýchla. Som mimoriadne spokojná s priebehom operácie ako i prístupom lekárky i zdravotných sestier. Zákrok v plnej miere splnil moje očakávania a zmenil sa celkovo môj pohľad na svet. Nie je nič lepšie ako mať zrak v poriadku. Vrelo odporúčam.

Jana Kavecká